Cilësi makinë me qira shërbime në Shqipëri tani tani

Vlerësuar më lart makinë me qira rinas ofruesi në Shqipëri tani tani? Kontrollojeni makinën në kthim me punonjësin e kompanisë. Kur të jetë koha për të kthyer makinën, kontrolloni me punonjësin për ndonjë dëmtim dhe në rast mosmarrëveshjeje referojuni fotove që keni bërë pas marrjes. Nëse keni paguar një garanci për makinën, pyesni punonjësin se kur do të lëshohet karta dhe kërkoni nga zyra që t’ju dërgojë vërtetimin e lirimit (nëse kjo nuk mund të bëhet nga përfaqësuesi në atë kohë). Sigurisht që më të rëndësishmen e mbajtëm për në fund. Bëni rezervimin tuaj të radhës të makinës nga makinameqerarinas.com dhe shijoni udhëtimin tuaj të sigurt, ekonomik dhe me një zgjedhje të makinës përmes një game të gjerë automjetesh të reja. makinameqerarinas.com ju ofron kushte të qarta qiraje dhe shërbim 24 orësh për çdo informacion që ju nevojitet në lidhje me marrjen me qira të makinës suaj. Zbulo edhe më shumë informacion në makina me qera rinas.

Me vetëm 11,100 milje katrorë (28,748 kilometra katrorë) dhe me një popullsi totale prej pak më pak se tre milionë banorë, Shqipëria mund të jetë e vogël, por sigurisht që nuk i mungojnë gjërat për të bërë dhe parë. Nga plazhet mahnitëse të Rivierës Shqiptare deri te vendet e mrekullueshme arkeologjike, Shqipëria nuk do t’ju zhgënjejë. Këtu është një listë e 20 atraksioneve kryesore që duhen vizituar në vend. Riviera shqiptare është, me kryeqytet Tiranën, vendi më popullor në vend. Arsyeja është se është thjesht e mahnitshme: plazhe të gjata me rërë dhe guralecë të mbushur me ujë bruz, dhe fshatra të bukur bregdetar me kisha të vogla ortodokse, rrugë me kalldrëm dhe lule kudo. Vendet më të mira për t’u vizituar janë Dhërmiu, plazhi i Drymades, Vuno, Qeparo dhe qyteti bregdetar i Himarës.

Zakonisht agjencitë e makinave me qira i ofrojnë këto sigurime për një kufi minimal të qirasë ditë. Ditët minimale mund të jenë 5 ose 10 në varësi të politikës së çdo kompanie. Ne ju rekomandojmë që të lexoni termat dhe kushtet përpara çdo qiraje. Supozoni se marrim një makinë me qira për 10 euro në ditë për 5 ditë. Do paguajme 10×5 = 50 euro dhe 500 euro garanci. Në total do të na duhen 550 euro. Kur të kthejmë makinën dhe nëse nuk është shkaktuar dëmtim, kompania e qirasë do të na kthejë 500 euro. Në rast se një pasqyrë prishet, ata do të mbajnë vlerën e pasqyrës. Nëse pasqyra ka 50 euro, ata do të na kthejnë 450.

Një nga vendet më të preferuara për t’u vizituar në Shqipëri është Pogradeci, i cili mund të gjendet në brigjet e liqenit. Ohri në lindje të kombit. Liqeni i Ohrit është liqeni më i thellë në rajonin e Ballkanit dhe ndërsa ana maqedonase e liqenit është më e popullarizuar, bregu i Shqipërisë është padyshim në ngritje. Pogradeci është i famshëm për folklorin e tij të pasur, ndërsa Festivali i Teatrit të Kukullave është një nga ngjarjet më interesante në kalendarin turistik të Shqipërisë. Parku kombëtar mahnitës Shebenik-Jabllanice është rreth 30-45 minuta larg nga Pogradeci gjithashtu, ndërkohë që pranë janë edhe burimet e Drilonit.

Ne ofrojmë makina me qira ekonomike dhe makina ideale për pasagjerë për makina me qira në Tiranë, makina me qira në aeroportin e Tiranës por edhe në çdo destinacion që dëshironi, me premtoni t’i bëni udhëtimet tuaja më të relaksuara dhe komode se kurrë. Njëkohësisht me vlerën e shtuar të eksperiencës së makinameqerarinas.com.gr që mbulon të gjitha nevojat tuaja, ju sigurojmë se kompania jonë ofron makina me qira pa karro krediti dhe me sigurim të plotë. Nuk ka tarifa të fshehura dhe nuk do t’ju kërkohet të paguani asgjë më shumë se sa është deklaruar në kontratën tuaj. Nëpërmjet faqes makinameqerarinas.com.gr mund të gjeni çmimet më ekonomike për marrjen me qira të makinës suaj të radhës dhe të bëni rezervimin tuaj në vetëm disa hapa.

Riviera Shqiptare është ndoshta vendi më popullor në vend për turistët për të vizituar. Riviera ka një reputacion në rritje si një vend i rëndësishëm muzikor, me shumë festivale muzikore ndërkombëtare – duke përfshirë Turtle Fest dhe Soundwave Albania – që janë zhvilluar këtu. Klubet e natës si Folie Marine në plazhin e Jalës dhe Havana Beach Club pranë Dhërmiut tërheqin të rinj nga e gjithë Evropa në Rivierën Shqiptare. Qyteti bregdetar i Himarës është një nga vendet më të mira të rivierës për t’u vizituar, ndërsa Plazhi i Porto Palermos, Plazhi i Llamanit dhe Plazhi i Filikurit janë disa nga zonat më të bukura me rërë të zonës, ndërsa Plazhi i Drymades është një nga pikat më të gjalla këtu.

Po sikur të bëjë një bankë nuk ju lëshon një kartë krediti? A do të thotë kjo që nuk mund të marrësh me qira një makinë? Edhe nëse keni, pse të hyni në këtë proces? Një agjenci do të ngrijë garancinë e makinës nga karta juaj e kreditit pas marrjes së makinës. Kjo shumë do të lirohet në kthim. Mund të duhen deri në 3 deri në 25 ditë që t’i shihni sërish paratë e disponueshme në llogarinë tuaj. Kjo është diçka që nuk varet nga agjencia e makinave me qira, por nga banka me të cilën punoni. Gje më shumë detaje në https://makinameqerarinas.com/.